Automašīnas krāsa – kādu izvēlēties?


Katrs cilvēks automašīnas krāsu izvēles, tikai, pēc sev pašam zināmiem kritērijiem. Vieni paļausies uz savu gaumi, citi uz horoskopiem, citi centīsies iepazīties ar krāsu nozīmi u. t. t. Pārsvarā, tam visam uzmanību vairāk pievērš sievietes, bet gadās arī māņticīgi vīrieši. Mēs, tomēr sliecamies domāt, ka katrai krāsai ir zināma ietekme uz cilvēku, tāpēc izvēloties automašīnu, tās krāsu nevajag ignorēt, jo tās ietekme var izrādīties ļoti būtiska.

Jebkura zinātne, kura nodarbojas ar krāsu izpēti, vienalga, vai tā ir psiholoģija, vai ezotērika, cenšas nonākt pie viena un tā paša gala rezultāta – sameklēt krāsu, kura labvēlīgi iedarbojas uz cilvēku.

Kādu tad krāsu lai izvēlas, jo ir svarīgi, lai tā būtu praktiska un droša?

Baltā krāsa

Visā pasaulē visvairāk ir izplatītas automašīnas baltā krāsā. Baltā krāsā ir visuniversālākā, tā daudziem patīk. Tā nekaitina un neatgrūž, tāpēc tā patīk dažādu temperamentu cilvēkiem. Baltā krāsa asociējas ne tikai ar tīrību, bet arī respektablumu un prestižu. Ši krāsa nekad neizies no modes.
Nopulētas, baltas krāsas mašīnas, vienmēr piesaista īpašu uzmanību, gan no gājēju puses, gan no braucēju puses. Tādu automašīnu ir viegli pamanīt uz ceļa, to ievēro visi satiksmes dalībnieki. Tas viss ir pateicoties krāsai, jo baltas krāsas īpašība ir vizuāli palielināt. Bet, ziemā, šo automašīnu krāsa, pārvēršas par vienu, lielu trūkumu. Sniegotos ceļos, tādu automašīnu pamanīt ir grūti.

Vēl, pie mīnusiem ir jāmin tas, ka uzturēt baltas krāsas automašīnu ir sarežģīti. Tā, savu prestižo izskatu, var pazaudēt vienā mirklī, it īpaši pēc lietus. Jebkuri dubļi, skrāpējumi izcelies uz automašīnas virsmas, tomēr tas netraucē tūkstošiem cilvēku izvēlēties tieši šīs krāsas automašīnu.

Melna krāsa

Melnā krāsa, popularitātes ziņā, ir otrajā vietā. Melnā krāsa visiem neder un visiem nepatīk, it īpaši dzīvespriecīgiem, atvērtiem un aktīviem cilvēkiem. Tās iedarbība ir nomācoša un tādi cilvēki, melnas krāsas automašīnā, jutīsies neērti. Šī krāsa ir spējīga nomākt jebkuras enerģijas izpausmes, tāpēc to izvēlas tie, kuras vēlas būt pēc iespējas vairāk aizsargāti.

Melna krāsa pasargā no jebkuras ietekmes no malas, tā spēj cilvēku padarīt savaldīgāku uz ceļa, nomāk gan viņa stiprās, gan vājās puses. Šo krāsu, parasti izvēlās, valdonīgi, jau nobrieduši cilvēki, kuriem jau ir izveidojušies savi uzskati par dzīvi un kuri sev jau var daudz ko atļauties. Melnās krāsa automašīnās viņi spēj iemiesot savas rakstura īpašības. Melnā krāsa ir cēla, der pašpārliecinātiem un augstprātīgiem cilvēkiem, tādiem, kuri grib izcelties uz citu fona, kā arī demonstrēt savu statusu.

Melnās krāsas automašīnām ir daudz mīnusu. To ir grūti pamanīt uz ceļa, jo tās krāsa, tumšajā diennakts laikā, saplūst ar asfaltu, it īpaši, ja tas ir slapjš. Tāpēc nav brīnums, ka šīs krāsas automašīnās, bieži iekļūst avārijās. Bet , ziemā, tādu automašīnu būs pamanīt daudz vieglāk.
Fen – šui saka, ka melnā krāsa ir labvēlīga automašīnu krāsa.

Sudrabota vai pelēka krāsa

Šo krāsu izvēlas materiālisti un praktiski cilvēki, tāpēc, ka to kopšana neprasa īpašu piepūli, dubļus un skrambas pamanīt ir diezgan grūti.

Tādas krāsas automašīnas īpašniekus var noraksturot kā cilvēkus, kuri negrib sev pievērst lieku uzmanību, šie cilvēki ir šaubu pilni, ilgi šaubās, pirms lēmuma pieņemšanas, rūpīgi izsver visus faktus. Ne jau par velti pelēko krāsu uzskata par neitrālo krāsu, tā der tiem, kuri grib norobežoties no apkārtējās pasaules.

Pelēkā krāsā nav no drošākajām krāsām, uz ceļa to pamanīt ir samēra grūti, bet ja krāsai ir gaišāks tonis, tad to, ieraudzīt kļūt daudz vieglāk.